dieta atkinsa efekty

Dieta Atkinsa i jej skutki

Jeśli jesteś na etapie wyboru dla siebie odpowiedniej diety i zależy Ci na szybkim zrzuceniu wagi powinieneś zastanowić się czy nie jest przypadkiem warta Twojej uwagi dieta Atkinsa.

Jest to nisko węglowodanowa dieta ograniczająca początkowe spożycie owoców i warzyw. Zaleca się, by była ona stosowana jedynie przez osoby zdrowe, gdyż te które mają już z nim problemy mogą pogorszyć swoje samopoczucie. Stosowanie dużych ilości tłuszczów przez dłuższy czas może nieść za sobą poważne konsekwencje. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że dieta ta jest uboga w witaminy, dlatego też stosując ją trzeba zaopatrzyć się w różnego rodzaju suplementy, które nadrobią powstałe braki żywieniowe.

Dieta Atkinsa. Czy szkodzi?

Dieta Atkinsa może mieć również skutki uboczne. U niektórych osób w początkowym etapie mogą pojawić się działania niepożądane, po których wystąpieniu bezwzględnie należy wrócić do poprzedniej diety i skonsultować się w tej sprawie z lekarzem, który sprawdzi co wywołało taką reakcję. Jak przy większości diet tak i przy tej trzeba zachować zdrowy rozsądek, który pozwoli uchronić nas przed przykrymi konsekwencjami jej stosowania. Bezwzględnie stosowanie jej jest zakazane przez osoby chorujące na miażdżycę lub cukrzycę. Trzeba także pamiętać, że nierozsądne dobieranie dziennego jadłospisu może doprowadzić do poważnych konsekwencji, które możemy odczuwać przez resztę naszego życia. Dotychczas przeprowadzone badania pokazały, że ową dieta nie powinna być stosowana dłużej niż przez okres 1 roku, gdyż może się to źle skończyć dla naszego organizmu.