woman-1659570_640

Skuteczny zabieg powiększania piersi

Małe piersi są często wstydliwym defektem dla kobiet. Dlatego też, aby na nowo poczuć się seksownie i nie wstydzić się swojego ciała decydują się na powiększanie piersi. Przede wszystkim wbrew wiele krążącym mitom, jest to zabieg jak najbardziej bezpieczny. Oczywiście wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym. Jednak będąc w rękach doświadczonego chirurga nie trzeba obawiać się o efekty końcowe.

Skuteczne powiększanie piersi

W obecnych zabiegach wykorzystywane są silikonowe. Są one o wiele bardziej odporne na uszkodzenia, wstrząsy i zgniecenia. Dzięki temu też biust wygląda na naturalny i można wcale nie zauważyć ingerencji chirurgicznej. O doborze rozmiaru i rodzaju implantów decyduje lekarz prowadzący. Można bowiem wybrać dwa kształty implantów. Implanty okrągłe stosowane są już nieco rzadziej, natomiast obecnie powiększanie piersi wykonuje się o wiele częściej przy użyciu implantów silikonowych o kształcie anatomicznym tzw. kształt łezki. Wyglądają o wiele bardziej naturalnie i idealnie dopasowują się do ciała. Aby umieścić implant pod skórą wykonuje się nacięcie pod fałdą piersiową. Jest o wiele bardziej bezpieczniejsze dla pacjentki, dodatkowo bielizny są mniej widoczne. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka jest zobligowana do noszenia specjalnego opatrunku oraz biustonosza, który stabilizuje i kształtuje piersi. Noszenie takiego gorsetu jest obowiązkowe przez pierwszy tydzień po wykonanym zabiegu. Następnie pacjentka może go już samodzielnie zdejmować np. do kąpieli lub spania.

Udane powiększanie piersi

Aby powiększanie piersi miało zadowalające efekty trzeba także zastosować się do kilku zasad. Przez 2 do 3 miesięcy po zabiegu jest całkowity zakaz wykonywania ciężkich ćwiczeń typu podnoszenie ciężarów, rozciąganie czy unoszenie wysoko rąk do góry. Wszystko to z obawy przed rozerwaniem szwów oraz o wiele dłuższym czasem gojenia się rany. Początkowo piersi mogą być opuchnięte i twarde w dotyku. Z upływem czasu jednak opuchlizna będzie schodziła i będzie można zacząć cieszyć się autentycznie większym biustem. Warto więc przeprowadzić tego rodzaju zabieg dla własnej wygodny i komfortu nie tylko fizycznego, lecz psychicznego.