Outsourcing usług pozwala na skupienie organizacji na jej zasadniczych celach i kluczowych kompetencjach. W taki właśnie sposób można obniżać i efektywnie kontrolować koszty operacyjne, pozyskiwać zasoby, którymi organizacja nie dysponuje, zdobywać kapitał i tak dalej. Chociaż outsourcing stosuje się najczęściej w obszarach informatyki, logistyki czy księgowość i rekrutacji, nie ominął on także branży medycznej.
Teleradiologia – Co to jest?
Teleradiologia jest profesjonalną metodą pracy, która opiera się na przekazywanych obrazach z badań radiologicznych, celem ich opisania lub też odbycia konsultacji w miejscu innym niż to, w którym je wykonano. Znajdują przy niej zastosowanie zarówno technologie cyfrowe, jak i systemy informatyczne. Z uwag na wciąż zwiększający się popyt na diagnostykę obrazową i niewystarczającą podaż zasobów, które potrzebne są specjalistom, system teleradiologii zapewnia utrzymanie opieki nad pacjentem na bardzo wysokim poziomie. Usługi pozwalają na pozyskanie zdalnego opisu badań radiologicznych przy użyciu teleinformatycznego systemu. W ten sposób przekazuje się w czasie rzeczywistym placówkom medycznym stały dostęp do poszukiwanych specjalistów, takich jak radiolodzy. Ponadto, system umożliwia utrzymanie ciągłości pracy, a także obniżenie kosztów, które będzie musiała ponieść organizacja. Technologia zapewnia bezpieczeństwo przesyłanych danych oraz ich ochronę w systemie.
Teleradiologia – Korzyści
Jedną z wielu korzyści zdalnych opisów badań jest dostęp do usług specjalistów przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Kolejną z nich jest znaczące skrócenie czasu, który zwykle potrzebny jest na pozyskanie wyników badań. Ponadto zapewniają dostęp do systemu z dowolnego miejsca, jak również o wiele większą elastyczność. Jedną z najlepszych firm na rynku w obszarze teleradiologii jest Tele Diagnostyka, których opisy tworzone są z użyciem specjalistycznego oprogramowania DICOM. Te oraz inne informacje odnaleźć można na stronie internetowej przedsiębiorstwa (https://telediag.pl/).
Czas oczekiwania na opis badań takich jak MR, TK i RTG wynosi do trzech dni roboczych, a w trybie cito nawet do dwóch godzin. Co więcej, innowacyjny system pozwala na integrację z programem klienta tak, aby wszelkie opisy i zlecenia mogły być obsługiwane prosto z jego systemu. Równie istotnym czynnikiem, jak czas oczekiwania jest bezpieczeństwo danych, które również zapewniane jest przez usługodawców. Ponadto, często można spotkać się z praktyką dokumentowania z podpisem elektronicznym.